Oferta ppoż

Szkolenia z ochrony przeciwpożarowej

Szkolenie z ochrony przeciwpożarowej jest najtańszym sposobem zapobiegania powstawania zagrożenia pożarowego.

Zgodnie z ustawą o ochronie przeciwpożarowej na właścicielu budynku, obiektu budowlanego lub terenu ciąży obowiązek zapoznania pracowników z przepisami przeciwpożarowymi. Przeprowadzić takie szkolenia mogą tylko osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje.

Świadomość o możliwym zagrożeniu i sposobie reagowania na nie przyczynia się do zmniejszenia ryzyka powstania pożaru, a tym samym strzeże przed poniesieniem olbrzymich kosztów związanych z remontem uszkodzonych budynków i ich wyposażenia.

Ćwiczenia ewakuacyjne

Próbna ewakuacja to ważne narzędzie, które pozwala na sprawdzenie efektywności planów ewakuacyjnych i przygotowania pracowników do awaryjnej sytuacji.

Jest to jeden z obowiązków prawnych, który ciąży na właścicielu lub zarządcy obiektu przeznaczonego dla ponad 50 osób, będących jego stałymi użytkownikami.

W przypadku obiektów, w których cyklicznie zmienia się jednocześnie grupa powyżej 50 użytkowników, w szczególności: szkół, przedszkoli, internatów, domów studenckich, praktycznego sprawdzenia organizacji oraz warunków ewakuacji należy dokonać co najmniej raz na rok, jednak w terminie nie dłuższym niż 3 miesiące od dnia rozpoczęcia korzystania z obiektu przez nowych użytkowników.

Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego

Instrukcja Bezpieczeństwa Pożarowego jest dokumentem zawierającym informacje dotyczące obowiązków właściciela, zarządcy lub użytkownika obiektu na temat jego ochrony przeciwpożarowej. Wykorzystywana jest ona przez jednostki ratowniczo – gaśnicze w czasie powstania zagrożenia np. pożaru.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów z dnia 7 czerwca 2010 r. (Dz. U. 2010 Nr 109, poz. 719) ww. osoby mają obowiązek zapewnić i wdrożyć Instrukcję Bezpieczeństwa Pożarowego.

Wymagana jest aktualizacja Instrukcji Bezpieczeństwa Pożarowego nie rzadziej niż co 2 lata lub gdy w obiekcie zmienią się warunki ochrony przeciwpożarowej.

Scroll to Top